Ami minden betegség mögött van, korunk népbetegsége:
a SAVASODÁS
A savasodás szinte mindnyájunkat érint, ha nem is tudunk róla. A savasodás táplálkozásunk, a rohanó, stresszes életmódunk következménye, és észrevétlenül pusztít bennünket.
A túlsavasodás miatt testünk belső egyensúlya felborul. Szervezetünk védekezik ez ellen, minden tartalékát beveti a savak megkötésére, de egy idő utána ezek a tartalékok kimerülnek. Ekkor jelennek meg a savasodás tünetei, a betegségek. Általában ekkor figyelünk fel a problémára, ekkor érzékeljük, hogy valami nincs rendben.
Mi történne egy fával, ha naponta savas vízzel öntözné?
Igen, szépen lassan elpusztulna!
TESTÜNKKEL IS EZ TÖRTÉNIK, ha folyamatosan savasítjuk!
Mi történik savas közegben?
A túlsavasodás sejtszintű károsodáshoz vezet. A túl savas közeg szétmarja a sejteket, szöveteket, apránként belerágva magát a vénába és artériába, mint ahogy a sav a márványba. Ha ez így marad, minden sejtszintű tevékenységet és funkciót akadályoz, a szívünk dobogásától kezdve az agy működéséig. A túlsavasodás az egész életre kihat és betegségekhez vezet!
Savasodás mérése, pH érték
pH : Oldatok savasságának, lúgosságának a mértékegysége. 1-14 közötti skálán mérjük.
pH1-pH7-ig savas, pH7 semleges, pH7-pH14-ig lúgos közeget jelez.
Szervezetünk állapotát házilag pH mérőcsíkkal (lakmuszpapír) mérhetjük meg a vizelet segítségével.
A vér pH értéke: 7.365. Szervezetünk mindenáron törekszik ezt az értéket állandó szinten tartani.
Az anyaméhben lúgos, pH8.4-es magzatvízben fejlődik a baba, ezért kiemelten fontos a kismamák megfelelő táplálkozása. A tengerek pH értéke 8.4 ez számos más élőlénynek ad életteret.
Melyek a túlsavasodás tünetei?
Elhízás, túlsúly
Fáradtság, alacsony energiaszint
Emésztési zavarok
Savtúltengés, reflux
Bőrtünetek, kiütések
Allergiák (pl. ételallergiák)
Asztma
Gyors öregedés
Depresszió
Narancsbőr
Hogyan segíthetünk?
Lúgosító étrenddel
Lúgosító készítményekkel
Lúgosító géppel
2011. július 1., péntek
2011. június 23., csütörtök
Töltsünk tiszta vizet a pohárba
Az emberi test kb. 75%-ban vizet tartalmaz, az agynak 85%-a víz. Testünkben minden sejtünk funkcionálása a víztől függ. Számos rendellenességet a nem elegendő mennyiségű, ráadásul egészségtelen víz fogyasztása okoz. Különböző testfunkcióink fenntartása céljából, szükségünk van rá, hogy minden egyes nap 2-3 liter vizet fogyasszunk. Szükségünk van napi vízszállításra, mivel azt csupán táplálékbevitellel nem tudjuk testünkben fenntartani. Víz nélkül három - hét nap alatt meghalhatunk. Ha nem megfelelő minőségű vizet fogyasztunk, akkor a testfunkcióink nehézkesen működnek, a víz ha telítve van már, azaz nem tiszta, akkor a szállító tulajdonságát nem tudja a testen belül ellátni. A vízszolgáltatók a pillanatnyilag elérhető eljárásokkal legjobb esetben is ipari vizet tudnak előállítani, de ivóvizet soha. A vízszűrési technikáikkal a kb. 20000 vízben található szennyeződésből kb. 40-et tudnak azonosítani és 20-at kiszűrni, valamint klóros eljárással elpusztítani, de nem eltüntetni, az elpusztult baktériumok ott maradnak a vízben. Mi erre a megoldás? A házi víztisztító berendezés. Itt mondanék pár szót az általam ajánlott víztisztító berendezésről: Az ivóvíz-utántisztító kisberendezés a háztartásokban jelenleg használatos legmodernebb fordított ozmózisos technológiával működő víztisztító. Alkalmazásával jóízű, tiszta, kiváló minőségű ivóvizet biztosíthatunk az egész család számára, miközben jelentős mennyiségű pénzt spórolhatunk meg azzal, hogy nem kell az üzletben vásárolni a vizet és megszabadulunk a pillepalackok áradatától. Hogyan óvom ezzel a környezetet? Mivel nem lesz szükség a sok pillepalackra, annyival kevesebb ilyennel szennyezzük majd a környezetünket. Hogy óvom az egészséget? Szerintem ez nem szorul magyarázatra. Mi ebből a nyereségem? Minél több embernek mutatom meg ezt a lehetőséget, annál egészségesebb és tisztább lesz a környezetem, nem megy el az általam befizetett adó beteg emberek kezelésére, a környezet tisztítására és nem utolsó sorban saját és családom egészsége mellett még pénzt is kereshetek saját és hálózatom vásárlásaiból.
2011. június 22., szerda
Mit hagyunk utódainknak?
"A Földet kölcsönbe kaptuk gyerekeinktől." - mondja a szállóige. De mit adunk vissza, ha tönkretesszük, lelakjuk? "Fő az egészség!" - hangzik egy másik szállóigében. Akkor miért van az, hogy tönkreteszünk mindent a környezetünkben, kérdem én. Szennyezünk, erdőt irtunk, saját egészségünket károsítva ezzel. Hallotta már valaki azt a kifejezést, hogy "saját levét issza vissza"?
Ez az a helyzet, ahol pillanatnyilag tartunk, a szó szoros és átvitt értelmében is. Saját döntéseink, cselekedeteink nyomán kénytelenek vagyunk "meginni a levét", annak amit tettünk, valamint az ivóvízzel lenyelni mindazt amit a talajba juttattunk. A kölcsönbe kapott Földet a pillanatnyi állapotában szégyen visszaadni gyerekeinknek, unokáinknak. Ideje lenne, hogy az egészséget megint a legfőbb helyre emeljük életünkben. Mit tehetünk ezért? Következő bejegyzéseimben megpróbálok pár megoldást felsorolni.
Ez az a helyzet, ahol pillanatnyilag tartunk, a szó szoros és átvitt értelmében is. Saját döntéseink, cselekedeteink nyomán kénytelenek vagyunk "meginni a levét", annak amit tettünk, valamint az ivóvízzel lenyelni mindazt amit a talajba juttattunk. A kölcsönbe kapott Földet a pillanatnyi állapotában szégyen visszaadni gyerekeinknek, unokáinknak. Ideje lenne, hogy az egészséget megint a legfőbb helyre emeljük életünkben. Mit tehetünk ezért? Következő bejegyzéseimben megpróbálok pár megoldást felsorolni.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)